Montaż ogrodzenia panelowego security

Montaż ogrodzeń

Zrealizowaliśmy budowę ogrodzenia o długości 300m. Podczas praz zastosowany został panelu ogrodzeniowy security, słupki ogrodzeniowe o wymiarze 80 x 60 m. Pod każdy ze słupków przygotowaliśmy otwory o głębokości 90 cm oraz przekroju 45 x 45 cm. Każdy otwór wypełniony został ok 200l betonu.

Dziury pod słupki ogrodzeniowe wykonane zostały za pomocą technologii odsysania zamiast tradycyjnego wiercenia. Technologia odsysania dziur realizowana jest za pomocą tzw koparki ssącej. To doskonały sposób na przeprowadzenie prac ziemnych w terenie z gęstą siecią instalacji podziemnych.

Wykorzystany podczas montażu ogrodzenia sprzęt to urządzenie zaliczane do najnowocześniejszych w zakresie ładowania próżniowego. Koparka ssąca porównywana jest pod względem zasady jej działania, do zwyczajnego, domowego odkurzacza. Zasysa ona materiał za pomocą węża, który umocowany jest na sterowanym hydraulicznie wysięgniku. Wężem można poruszać w trzech kierunkach. Koparka rozdrabnia, odsysa i przewozi materiał. Specjalny system P.O.S (system odsysania) pozwala na odpompowywanie suchych frakcji (np. piasek, gruz, żwir) do wysokości 60 metrów.

Dzięki wykorzystaniu pracy koparki ssącej montaż ogrodzenia nawet w tak trudnym i skomplikowanym terenie przebiega sprawnie, terminowo i bez zbędnych i kosztownych niespodzianek.

Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia z realizacji budowy tego ogrodzenia.